hír
Sopsits Árpád 2016-os A martfűi rém óta először jelentkezik egész estés filmmel, október 26-tól ismét nézhetünk tőle fikciós alkotást moziban. A…
továbbvideó
Sopsits Árpád személyes hangvételű bűnügyi történetében három család élete fonódik össze egy régi ügy kapcsán. A martfűi rém rendezőjének…
továbbvideó
Játékos és provokatív filmnek ígérkezik a Háromezer számozott darab, melyben egy színdarab és a benne szereplő roma fiatalok valósága mosódik össze…
továbbvideó
Már az előzetesben is kemény kérdéseket szegeznek a nézőnek a cigánysággal és a saját előítéleteivel kapcsolatban a Háromezer számozott darab…
továbbhír
Háromezer számozott darab címmel a legnagyobb európai kisebbség, a romák művészi ábrázolásának ellentmondásairól készített fekete komédiát Császi…
továbbmagazin
Leforgott a Mellékszereplők, Sopsits Árpád, A martfűi rém rendezőjének puzzle-szerűen felépülő tévéfilmje. A három családról szóló társadalmi dráma…
továbbmagazin
Az Önismereti Filmes Műhely két civil szervezet, az Életrevaló Egyesület és az Északi Támpont Egyesült közös projektje, amit 2016 óta visznek el…
továbbmagazin
Császi Ádám, a Viharsarok rendezője éppen második nagyjátékfilmjén dolgozik: a Háromezer számozott darab alapját a nagy sikerű Cigány magyar című…
továbbhír
A Viharsarok rendezője, Császi Ádám egy roma fiatalokból álló színtársulat szürreális utazásáról forgatja új nagyjátékfilmjét. A Háromezer számozott…
továbbmagazin
Novák Erik saját maga alakítja új filmjének főszereplőjét, akinek története szubjektív szemszögből, nyolc nővel való párkapcsolatán keresztül bomlik…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié